Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Ako sa robia deti?

Ako sa robia deti?

Ako sa robia deti?

Pre viacerých jasná záležitosť, no verte mi, že aj dnes sa existujú ľudia, ktorý stále veria, že deti nosia bociany alebo rastú z kapusty. Osobne si myslím, že je to správna cesta, ktorú by sme mali predkladať svojim deťom. Ako však starnú mali by sa o tomto procese dozvedieť viac.

1. Na začiatku je muž a žena.

Aby sme mohli o dieťati vôbec uvažovať, musí sa stretnúť muž a žena. Mali by sa zaľúbiť, neskôr oženiť, a potom sa pokúsiť o dieťa. No nie vždy to tak funguje. Hlavné však stále zostáva, že potrebujeme muža a ženu.

Ak samozrejme nehovoríme o adopcii, poprípade umelom oplodnení. To je však iná téma.

2. Pohlavný styk – sex, milovanie, koitus, súlož.

Ako sa robia deti?Ako náhle muž vsunie svoj pohlavný úd – penis, do vagíny ženy hovoríme o súloži, pohlavnom styku alebo o sexe. Tento akt môže byť prevádzaný prakticky kdekoľvek, najčastejšie však v posteli.

Keď muž ejakuluje – vystrekne svoje pohlavné bunky – spermie do vagíny, to putuje až k ženským vajíčkam. Až keď mužská spermia doputuje k vajíčku a oplodní ho, začne sa tvoriť nové dieťa. Samozrejme nie vždy, keď muž ejakuluje, tak sa oplodní vajíčko. Pri pohlavnom styku môžu partneri použiť aj kondóm – prezervatív, poprípade antikoncepčné lieky, aby zamedzili možnosti oplodnenia.

3. Pôrod

Ďalších 9 mesiacov sa dieťa vyvíja vo vnútri ženy. Konkrétne v jej maternici kde rastie, príma potravu…  Po tomto čase sa začne pýtať von. Ako náhle dieťa opustí maternicu (opäť cez vagínu) hovoríme o pôrode. Ten však môže byť i tzv. cisársky, keď sa bábätku na svet príliš nechce a robím problémy (nejde hlavičkou a pod.).


Verím, že sme vám túto často tabuizovanú otázku dostatočne vysvetlili. A prajeme veľa šťastia pri vašom prvom pohlavnom styku!