Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Ako sa pripraviť na vodičské skúšky?

Ako sa pripraviť na vodičské skúšky?

Ako sa pripraviť na vodičské skúšky?

Každý z nás chce mať raz vodičský preukaz a bez starosti si so svojim vodičským preukazom jazdiť po meste na svojom aute. Lenže taký vodičský preukaz sa nerozdáva zadarmo. Treba na neho spraviť skúšky a tie sú pre niekoho ľahké, pre niekoho ťažké, niekto sa bojí testovej časti a niekto zase má strach zo záverečnej jazdy.

Pravdou je, že vôbec netreba mať z toho strach. Na test sa dá veľmi ľahko pripraviť, keďže máte internet a na internete sa momentálne nachádza toľko stránok o autoškole, toľko stránok s testami, že mi 2 ruky nestačia na to, aby som ich spočítal.

 

Čo je dobré robiť pred skúškami?

Ako sa pripraviť na vodičské skúšky?Tak ako prvé, treba mať niečo najazdené. Je dobré poprosiť rodičov, známych alebo kamarátov, aby vás zobrali niekam na odľahlé miesto, kde by ste si mohli skúsiť trošku preraďovať, trošku sa naučiť pracovať s pedálmi, systém spojka-plyn.Nezdá sa to byť také ľahké, ako sa na prvý pohľad zdá. Ono treba odhadnúť, kedy môžem pustiť spojku, kedy pridávať plyn.

Ďalej je dobré si precvičiť reflexy, čo sa na cestách veľmi zíde. Ba za veľmi dôležité považujem mať dobré reflexy, aby ste predišli nehode na cestách pri neskoršom jazdení. Tak, treba si trošku zajazdiť najskôr na tom parkovisku niekde mimo civilizácie.

Ako druhé, je dobré sa naučiť vyhlášku. Tu nie je iná možnosť, ako si to naštudovať. Aspoň tie dôležité veci, no je dobré to ovládať všetko. Toto vám zrejme nikto do hlavy nedostane iným spôsobom, čiže treba si to aspoň raz prečítať niekde a potom už len trénovať a trénovať.

Tu vám prikladám rôzne stránky, kde nájdete testy na precvičovanie: TESTY1 , TESTY2, TESTY3, … Ak sa vám nepáčia, alebo už ich ovládate, skúste napísať do google “autoskola testy” a nájde vám to veľa iných testov.

Ja osobne som si raz prečítal knihu, ktorú som dostal od pána inštruktora, a potom som si jeden víkend precvičoval testy. Skúšky som hneď v pondelok úspešne spravil a teraz sa teším svojmu vodičskému preukazu.

Pevne verím, že vám sa to rovnako podarí, ako mne a budete čoskoro držať v ruke svoj vlastný vodičský preukaz. Prajem vám veľa šťastia!

2 Comment on this post

  1. No mna cakaju tento stvrtok :-D
    BTW naco precvicovat s rodicmi, vsak nato su jazdy v autoskole a cvicisko.

  2. Ja len tak. :D … Jazdy navyse este nikoho nezabili a len to pomoze. ;)
    Prajem vela stastia na skuskach. :)

Komentáre sú uzavreté.