Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Ako previesť CD do mp3?

Ako previesť CD do mp3?

Ako previesť CD do mp3?

Máte doma hŕbu cédečok a chcete ich dostať do počítača, lebo vás nebaví púšťať si ich po jednom? Tak čítajte ďalej a dozviete sa ako previesť CD do mp3!

Ako previesť CD do mp3?Každý má v počítači nejaký program na napaľovanie, no každý to dokáže, preto som napísal postup pri programe Format Factory.

Ak ste už čítali nejaký môj návod na konverziu súborov, tak ste si všimli že aj tam som ho použil. Dôvod je v jeho jednoduchosti a v množstve funkcii. Ak ho ešte nemáte nainštalovaný tak si ho môžte stiahnuť tu: http://format-factory.en.softonic.com/ . Je kompletne zadarmo a inštalácia trvá krátko.

Postup

Najprv si nájdeme CD disk ktorý chceme “ripnúť” čiže dostať skladby z cédečka do počítača a vložíme ho do mechaniky. Program prevádza skladby do množstva formátov napríklad mp3 či pre tých, čo chcú kvalitu FLAC. Ako prvé si program spustíme.

Ako previesť CD do mp3?

 

Začneme podľa obrázka, ked sa spustí program klikneme na ROM Zariadenie potom na Hudobné CD do zvukového súboru.

Ako previesť CD do mp3?

Ak máme CD v mechanike, tak nám disk automaticky nájde, ak nie tak si to prepneme na správnu mechaniku. Na obrázku aj automaticky v programe je predvolený formát mp3, ale môžte ho zmeniť na FLAC či ACC. No odporúčam kliknúť na Vysoká kvalita a zmeniť Bitrate. Ak tento údaj chcete zmeniť, tak pozrite obrázok nižšie, ak nie tak kliknite na Konvertovať.

Ako previesť CD do mp3?

Odporúčam prepísať Bitrate u pôvodných 128 na 320. Ak to spravíte kliknite na OK a ste na predchádzajúcom obrázku, kde kliknete na Konvertovať.

Ako previesť CD do mp3?

Potom už len kliknite na štart a program začne automaticky z konverziou. Ked skončí, tak kliknite na výstupný adresár a dostanete sa ku svojmu albumu v počítači.

Príjemný zážitok z hudby prajem!