Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Ako prestať fajčiť?

Ako prestať fajčiť?

Ako prestať fajčiť?

Fajčíte a chcete prestať? V tom prípade by ste si mali prečítať tento článok. Existuje mnoho spôsobov ako sa zbaviť svojej závislosti od cigariet a preto sa  pokúsim zhrnúť aspoň tie najhlavnejšie. Prvé, čo musíte spraviť je uvedomiť si negatívne dôsledky fajčenia, jeho riziká. Keď si to uvedomíte, dodá vám to chuť prestať a aj potrebnú motiváciu.

Dôvody, prečo by ste mali prestať fajčiť:

Ako prestať fajčiť?1.Zdravie (fajčenie spôsobuje viaceré závažné ochorenia, napr. rakovina pľúc, ale aj menej závažné ochorenia, ktoré sa na 100 percent prejavia, napr. neprirodzené dýchanie, zhoršený čuch a chuť, zlý spánok)

2.Peniaze (skoncovanie s fajčením vám ušetrí kopu peňazí, ktoré môžete investovať napríklad do svojej rodiny alebo záľub)

3.Sociálne dôvody (keď prestanete s fajčením. opäť sa budete môcť plne pohybovať v nefajčiarskych priestoroch a nebudete musieť tráviť čas mimo ostatných ľudí, ktorým dym z vašich cigariet vadí)

Metódy, ako sa zbaviť fajčenia:

Keď už ste si uvedomili dôvody prečo prestať fajčiť, môžete pristúpiť k niektorej z konkrétnych metód ako sa zbaviť svojho zlozvyku. Najlepšie je poradiť sa o najlepšej metóde pre vás s vašim lekárom, ale najúčinnejšia je kombinácia viacerých metód, napr. tabletiek a športu.

Metódy:

1.Prirodzené (k prirodzeným metódam ako prestať fajčiť patrí napr. športovanie, alebo postupné znižovanie počtu vyfajčených cigariet za deň)

2.Chemické (medzi chemické zaraďujeme rôzne tabletky, cukríky, náplasti alebo žuvačky)

Je veľmi dôležité uvedomiť si, že nezáleží, či ste mladý alebo starý, nikdy nie je neskoro prestať fajčiť!

Prajem vám pevnú vôľu a veľa trpezlivosti pri bojovaní s vašou závislosťou.