Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Ako preinštalovať Windows?

Ako preinštalovať Windows?

Ako preinštalovať Windows?

Často každý z nás má problém s tým, že má starú verziu Windows, že sa vás počítač vlečie, pretože máte v počítači veľa zbytočných vecí alebo proste chcete robiť preventívne preinštalovanie. Takéto preinštalovanie vám urobí z Windowsu trošku čistejšiu a ako keby úplne novú verziu. Čiže váš počítač by sa mohol aj zrýchliť trošku. Čiže ako sa dá takéto zrýchlenie, čiže preinštalovanie uskutočniť?

Čo potrebujeme:

Ako preinštalovať Windows?Potrebujeme svoj počítač, CD/DVD s Windowsom, ktorý si chcem nainštalovať a čas potrebný na túto aktivitu. Ak toto všetko máme, prejdeme k samotnému postupu.

Postup:

Tak ako prvé si musíte samozrejme zálohovať svoje súbory. Čiže treba svoje dôležité súbory, tie ktoré chcete zachrániť a potrebujete ich, preniesť na iné miesto, najlepšie na druhý disk. Ak toto všetko máme, všetky súbory, dokumenty uložené, tak si pripravíme CD/DVD s Windowsom. Vložíme ho do mechaniky a môžeme spustiť inštaláciu. Ak sa dá, tak aj cez Windows. Ak sa toto nedá, musíte systém reštartovať a počas bootovania (štartovania) sa musíte dostať do BIOS-u. A to tak, že stláčate F12, alebo Delete, alebo F10, je to rôzne. V tomto BIOS-e si musíte nájsť Boot Priority a tam si nastaviť, aby primárne načítavalo z CD/DVD. Potom to uložíte a znova reštartujete. Teraz to už necháte a spustí sa inštalácia. Tu už je ťažké poradiť, lebo každá inštalácia to má inak. Ale všetko je tam jasné a ľahké. Jedine možno sériové číslo, ktoré tam musíte vyplniť. Ak máte ale stiahnutú verziu, tak sériové číslo nevypĺňate, ale postupujete podla návodu, ktorý bol snáď pri tom stiahnutom Windows-e. Po úspešnom nainštalovaní, sa vám už pustí Windows, kde už len nainštalujete ovladače na dosku, nastavíte si účet podľa seba a nainštalujete aktualizácie (ktoré sa vlastne inštalujú samé). A to by malo byť hotovo a ani to nebolelo.

Prajem veľa šťastia pri inštalácií a úspešnú inštaláciu!