Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Ako používať klimatizáciu?

Ako používať klimatizáciu?

Ako používať klimatizáciu?

Klimatizácia sa dá používať ako v lete tak i v zime, len s tým rozdielom, že v lete prostredie ochladzuje a v zime zohrieva, taktiež reguluje vlhkosť, čistí vzduch a vetrá miestnosť. V súčasnosti sa klimatizácie montujú do väčšiny firiem, v domácnostiach ešte nie je až tak rozšírená. Naopak je to v automobilovom priemysle, kde sa klimatizácia pomaly dostáva do základnej výbavy každého automobilu.

Výber klimatizácie

Pri výbere klimatizácie do domu alebo bytu musíte brať do úvahy faktory ako: veľkosť bytu, počet izieb poprípade poschodí (ak chcete používať v celom rozsahu bytu/domu). Z ponuky nevyberajte najvýkonnejšiu jednotku, najvýkonnejšia neznamená najlepšia pre každého, ak máte malý priestor výkonná klimatizácia vám v ňom bude robiť prievan a vysoké účty za elektriku. Nechajte si poradiť aj od predajcu.

Používanie klimatizácie

Ako používať klimatizáciu?Použitie klimatizácie je veľmi jednoduché, stačí si určiť teplotu, akú chcete mať v miestnosti a o nič viac sa nemusíte starať. Raz za určité obdobie (záleží na type klimatizácie) je potrebné vymeniť filter, aby sme mali vždy čistý vzduch.

Nezabudnite, že teplotný rozdiel medzi vonkajším a vnútorným priestorom by nemal byť vyšší ako 5 maximálne 7 stupňov ! Klimatizáciu by sme nemali používať viac ako 4 hodiny denne.