Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Ako používať Craigslist

Ako používať Craigslist

Rád vám napíšem návod ako používať Craigslist v slovenskom jazyku. Craigslist je online platforma, ktorá umožňuje ľuďom predávať a kupovať rôzne predmety alebo služby.

 1. Po prvé, navštívte stránku Craigslistu na adrese www.craigslist.org.
 2. V hornej časti stránky nájdete vyhľadávacie pole, kde môžete zadať kľúčové slovo alebo frázu, ktorú hľadáte. Môžete tiež vybrať konkrétnu lokalitu, pre ktorú chcete vyhľadávať ponuky.
 3. Po stlačení tlačidla „hľadať“ sa vám zobrazia výsledky vyhľadávania. Môžete si prezrieť jednotlivé ponuky alebo použiť filtre na stránke na zúženie výsledkov vyhľadávania.
 4. Ak chcete predať niečo na Craigslistu, kliknite na odkaz „predajte niečo“ v hornej časti stránky. Budete vyzvaní k zadaniu informácií o predávanom predmete alebo službe, ako je názov, popis, cena a fotografie.
 5. Ak chcete kúpiť niečo na Craigslistu, kliknite na ponuku, ktorá vás zaujíma. Budete presmerovaní na stránku s podrobnými informáciami o ponuke. Tam sa dozviete viac o predávanom predmete alebo službe a môžete kontaktovať predávajúceho prostredníctvom emailu alebo telefonu.

Tipy a triky pre používanie Craigslistu:

 • Neplaťte nikdy dopredu za niečo, čo ešte nemáte v ruke. Craigslist je plný podvodníkov, ktorí sa snažia získať vaše peniaze a potom zmiznúť. Ak niekto požaduje predbežnú platbu, radšej sa na takúto ponuku nezapájajte.
 • Dôkladne si prečítajte popis predávaného predmetu alebo služby a upozornite na akékoľvek problémy alebo nedostatky. Vyhnite sa nepríjemným prekvapeniam a nekúpte niečo, čo nesplní vaše očakávania.
 • Vždy si overte identitu predávajúceho. Ak sa nedá kontaktovať telefonicky alebo ak neposkytne platné kontaktné údaje, môže to byť príznak podvodu.
 • Pri nákupe veľkých predmetov, ako je napríklad nábytok alebo elektronika, sa pokúste si ich najskôr osobne prezrieť. Ak to nie je možné, poproste predávajúceho, aby poskytol fotografie z rôznych uhlov, aby ste
 • si boli istí, že daný predmet vyzerá ako na obrázku. Taktiež sa uistite, že je v dobrom stave a funguje správne.
 • Pri nákupe alebo predaji na Craigslistu dávajte pozor na cenu. Je dobré si prezrieť viac ponúk, aby ste zistili, či je cena rozumná. Ak je cena podozrivo nízka alebo vysoká, môže to byť znak toho, že sa jedná o podvod.
 • Nezabudnite si prečítať pravidlá a podmienky používania Craigslistu. Tam sa dozviete, aké druhy ponúk sú povolené a aké sú zakázané, ako aj iné dôležité informácie o používaní platformy.
 • Ak budete dodržiavať tieto tipy a triky, mali by ste mať dobrú skúsenosť s používaním Craigslistu. Buďte však opatrní a dôkladne si preverte všetky ponuky, aby ste sa vyhli podvodom a nákupom nekvalitných predmetov alebo služieb.