Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Ako písať články na HowToDo.sk?

Ako písať články na HowToDo.sk?

Ako písať články na HowToDo.sk?

1. Najskor sa zaregistrujeme

Ak chcete prispievať svojimi článkami na portáli HowToDo.sk a získavať za každý vami napísaný článok finančný honorár musíte sa najskôr bezplatne zaregistrovať. Prejdite preto na registračnú stránku, kde bude potrebné zadať vaše užívateľské meno a e-mail. Pod vašim užívateľským menom budú publikované všetky vaše články.

Ako písať články na HowToDo.sk?Na Vami zadanú e-mailovú adresu by vám mal doraziť e-mail, ak ho nevidíte skúste pozrieť aj SPAM kôš (hľadajte mail s predmetom „[How To Do?] Your username and password“). V e-maily vám bolo zaslané aj vaše nové heslo – nebojte sa bude ho možné zmeniť.

2. A mate vlastny HowToDo ucet

Teraz sa môžete kedykoľvek prihlásiť na adrese www.HowToDo.sk/wp-login.php. Najskôr vám doporučujeme zmeniť si heslo na niečo jednoduchšie, ak vám vyhovuje to, ktoré ste dostali mailom, meniť ho nemusíte. Rovnako vyplňte váš PayPal e-mail, aby sme vedeli kam vám posielať honoráre za články.

2. Piseme prvy clanok

Po prihlásení sa do systému si v menu otvoríme odkaz „Posts“ a ďalej „Add new“. V tejto sekcii môžeme pridávať naše nové články. Jednoduchý prehľad môžeme vidieť aj na tomto obrázku.

Do hlavného okna pre nadpis vložíme nadpis samotného príspevku (pozor – nadpis píšeme bez diakritiky (bez mäkčeňov a dĺžňov)!!).

Do veľkého pola píšeme samotný text článku. Je dôležité, aby bol článok štruktúrovaný na odseky (pozrite si aj iné články už zverejnené na HowToDo.sk). Podnadpis musíme zvýrazniť použitím „Format – Heading 2“ – pozrite si obrázok naboku. Rovnako ako aj nadpis aj Podnadpis musíte písať bez diakritiky!! Samotný text už nie.

Teraz musíme vybrať správnu kategóriu, kam sa článok hodí. Môžete vybrať aj viac kategórii ak sa svojou témou článok hodí všade.

A už len kliknutím na tlačidlo „Submit for Review“ pošlete článok na overenie editorom portálu HowToDo. Ak si nie sme istý ako bude náš článok vyzerať, môžeme sa naň kedykoľvek počas písania pozrieť stlačením „Preview“ v pravom hornom rohu.

Ešte raz pozor! Nadpisy aj Podnadpisy treba písať bez diakritiky (bez mäkčeňov a dĺžňov). Inak sa nebudú zobrazovať korektne. Samotný text článku už však píšte s plnou diakritikou.

Par tipov na zaver

Nie je nutné, aby ste pridali svoj vlastný obrázok avšak je dobré ak tak spravíte. Vyberajte pekné a nápadité obrázky (najlepšie priamo z googlu). Na obrázok nikdy neodkazujte ale nahrajte ho zo svojho počítača na náš server. Umiestnite ho do pravého horného rohu a dajte mu prijateľnú veľkosť. Môže sa stať, že niekto z nášho tímu obrázok zmení. Toho sa nezľaknite. Samotný obrázok pridáte kliknutím na ikonku obrázku vedľa textu „Upload/Insert“ nad polom pre text článku.

Podľa kvality no i dĺžky článku dostanete svoj honorár. Jeho výška sa odvíja aj od iných faktorov, ako je napr. aj počet chýb v texte, to či ste použili diakritiku, či a aký obrázok ste zvolili, ako dlho pre nás píšete a podobne.

V žiadnom prípade nekopírujte z iných stránok! Nie je na to ťažké prísť a okamžite vám účet i IP adresu zablokujeme. Prepisovaniu sa nebránime, ale nedovoľujeme kradnúť žiaden text! Text môžete voľne prepísať svojimi slovami (najlepšie z češtiny alebo iného jazyka) ale nekopírovať ho (ani časti).

V mene celeho timu HowToDo vam prajem prijemne pisanie a tesim sa na nasu, urcite dlhodobu a stastnu, spolupracu!