Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Ako odohnať krtkov zo záhrady?

Ako odohnať krtkov zo záhrady?

Ako odohnať krtkov zo záhrady?

 

Máte na záhrade krtka, alebo krtkov a ryjú Vám do zeme a už si s tým neviete rady ?

Tu je pár možností ako ich odohnať:

1. Mačka

Ako odohnať krtkov zo záhrady?Keď máte doma mačku, pustite ju do záhrady, keď uvidí krtka, začne sa lov ! Bude naňho striehnuť ako na myš, ale nebudem to rozpisovať ako mačka loví

2. Postávanie nad krtincami

Keď sme mali v záhrade krta, jednoducho sme sa postavili nad krtince a čakali sme s rýľom a vedrom v ruke. Keď sme zbadali, že sa zem pohybuje, zapichli sme rýľ do zeme a na druhý alebo tretí krát sme krta napichli na rýľ a hodili do vedra a odniesli na pole. Podarilo sa nám ho nezabiť, ale už sa h nám nevrátil, len táto možnosť na lov krtkov je trochu únavná a dlhá.

3. Fľaška

Ďalším spôsobom, ako vyhnať krtka, je použiť fľašku na tyči. Jednoducho zastrčíte  do zeme nejakú palicu alebo tyčku. Na ňu nasadíte fľašku, do ktorej urobíte dierku. Zvuk, čo bude vietor vytvára nárazmi do fľaške krtka vyľaká.

4. Sírove knoty

Toto nieje moc známa forma na vyhnanie krtkov. Treba si zaobstarať sírové knôty (používajú sa pri výrobe vína, na “očistenie” vinných sudov) Zapálite knôt, opatrne vložíte do krtinca (pred vložením, by bolo dobré dieru odhrabať, aby knôt nezhasol) čo najhlbšie. Začne to zapáchať a väčšinou ten zápach krtka vyplaší.