Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Ako odhaliť duplicitné súbory?

Ako odhaliť duplicitné súbory?

Ako odhaliť duplicitné súbory?

Neviem, či sa vám to stalo, ale veľa ľudí má problémy s tým, že majú na disku málo miesta. Príčina može byť rôzna, ale jednou z príčin je, že máte na disku niekoľko rovnakých súborov. Poprípade ste si niektorý súbor niekedz dávnejšie chceli upraviť, tak ste si originál niekam presunuli a počase na neho úplne zabudli. Potom ste si urobili tú druhú verziu a ten pôvodný sa vám tam niekde schoval. A už tu máme súbor miesto zaberajúci, ktorý nie je na škodu odstrániť. A tu sa vám pokúsim ukázať, že ako na to.

1. krok:

Najprv si stiahneme jeden súbor, nepojde to tak ľahko. Program sa volá CloneMaster, jeho veľkosť je naozaj malá a neobsahuje žiadne vírusy. Program si môžete stiahnuť TU.

2. krok:Ako odhaliť duplicitné súbory?

Takže súbor sa nám stiahol, my sme si ho nainštalovali a teraz sa môžeme pustiť do skenovania. Hore si zvolíme Scan Settings, ak ste náhodou niekde mimo tohto okna. V tomto okne si nastavíme, ktoré všetky zložky chceme preskúmať, či sa tam nachádzajú duplicitné súbory. Ak máme všetko nastavené, vľavo klikneme na Start Scan. Spustí sa nám scan-ovanie, ktoré by nemalo trvať veľmi dlho, záleží od veľkosti zvolených priečinkov.

3. krok:

Ako odhaliť duplicitné súbory?Teraz, po skončení scan-ovania, si hore na kartách prepneme na Duplicate Files. Tam sa nám zobrazia všetky duplicitné súbory, ktoré to vo zvolených priečinkoch našlo. Pre istotu si ich môžete poprezerať, aby ste mali istotu, či si nevymažete niečo dôležité. Ak je všetko duplicitné a nepotrebné, tak stačí už len kliknúť na Select All a následne na Delete. To by vám malo odstrániť všetky duplicitné súbory a malo by sa uvoľniť niečo málo na disku.

4. krok:

Teraz máte všetky duplicitné súbory zmazané a na disku sa vám možno uvoľnilo miesto. To miest je možno veľké, možno malé, záleži opäť na tom, koľko duplicitných súborov ste tam mali, a akú mali veľkosť dohromady. Teraz si to môžete skúsiť znova prescan-ovať, ale už by to nemalo nič nájsť. Toto si môžete robiť pravidelne, ak máte obavy, že sa vám budú zase zbierať rovnaké súbory, ktoré sú vám na nič.

Prajem veľa šťastia a veľa uvoľneného miesta na disku!