Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Ako na PayPal?

Ako na PayPal?

Ako na PayPal?

PayPal je jedna z najpoužívanejších internetových peňaženiek. Ak ste priaznivcom nakupovania cez internetové obchody, hlavne tie zahraničné a potrebujete zaplatiť cez internet, rôzne Internet bankingové služby nemusia byť vždy riešením. Niektoré obchody napríklad neakceptujú platbu z bankového účtu. Jedna možnosť je zriadiť si medzinárodnú platobnú kartu.

Čo je PayPal?

Pre väčšiu bezpečnosť odporúčam vytvoriť si konto na PayPale. Za základné konto (Personal) neplatíte žiadne poplatky,  avšak má mierne obmedzenia, čo sa týka množstva odoslaných a prijatých peňazí. Ak PayPal využívate častejšie, môžte si konto bezplatne vylepšiť, na tieto zmeny je však potrebná platobná karta. Ak chcete využívať PayPal ako obchodník, je tu pre Vás výhodné Business konto. PayPal má v súčasnosti veľmi dobré zabezpečenie, a tak sa o Vaše peniaze nemusíte báť.

Ako na PayPal?

Konto

Na začiatok navštívte stránku https://www.paypal.com/sk (alebo www.paypal.com). Na začiatok si vytvoríme Personal konto.

Klikneme na odkaz “Sign up” v hornej časti obrazovky, alebo vľavo pod prihlasovacím formulárom.

Vyberieme si krajinu, jazyk rozhrania a klikneme na možnosť “Get Started” v okienku “Personal”.

Korektne a pravdivo vyplníme nasledujúci formulár. Ikonkou “Agree and create Account” si vytvoríme konto.

Ako na PayPal?Po prihlásení sa nám zobrazí prehľadná obrazovka. Slovenské banky zatiaľ neposkytujú možnosť vložiť si na PayPal účet peniaze z bankového účtu. Jedna možnosť, ako na účet peniaze dostať, je zarobiť ich v zahraničí a nechať si ich preposielať na PayPal. Ďalšou možnosťou sú internetové “zmenárne” – za prevod na ich účet Vám vložia hotovosť na PayPal. Tu sa však nevyhnete miernym poplatkom a niektoré spoločnosti môžu byť tzv. scam – Vy im pošlete peniaze, no oni svoju časť dohody nedodržia, okradnú Vás a zmiznú. Veľký pozor pri tomto postupe!

Ak vlastníte medzinárodnú platobnú kartu, môžte si ju bezplatne pridať na PayPal. (Z karty Vám síce strhnú poplatok, no po overení karty Vám ho vrátia). Kartu si pridáte kliknutím na odkaz “Get Verified”. Po správnom vyplnení údajov počkáte (zvyčajne pár dní), kým sa karta overí. Ak prebehne overenie úspešne, namiesto odkazu “Get Verified” sa objaví “Verified”. Ak si chcete vylepšiť Vaše konto, kliknite na odkaz “Upgrade”. Pozor, pri upgradnutých kontách sa objavujú už aj  poplatky.  Ak by ste si chceli konto náhodou “downgradnúť” postup je obtiažnejší.

Po  prihlásení kliknite na “Contact Us”.

Ďalej kliknite na “Help by email” a potom “Contact Customer Service”.

Vľavo na paneli kliknite na “My Account Profile.”.

Na pravom paneli vyberte možnosť “Downgrade Account”.

Pozor, downgrade je možné previesť iba jeden jediný raz! Preto si to dobre rozmyslite!

Na úvodnej stránke máte pekný prehľad o prijatých a vykonaných platbách.

Ak si  chcete hotovosť z PayPalu poslať naspäť na kartu, alebo bankový účet (dokonca aj v Slovenskej Republike), kliknite na odkaz “Withdraw”. Transakcie trvajú priemerne od pár dní do jedného týždňa.