Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Ako aktivovať produkt služby Steam?

Ako aktivovať produkt služby Steam?

Ako aktivovať produkt služby Steam?

Ide o platformu spoločnosti Valve Corporation, ktorá je určená predovšetkým k digitálnej distrubuci počítačových hier a komunikáciu s priateľmi počas hrania. A viete, ako aktivovať produkt služby Steam?

Produkty tu však neponúka iba Valve, ale aj stovky ďalších vydavateľov ako sú napríklad Activision, 2K Games LucasArts a iní.

V tomto článku sa naučíme tieto tituly pomocou Steamu aktivovať.

Ako získam Steam kľúč na nejakú hru?

Spôsobov, ako sa ku kľúču dostať je hromada.

a) Krabicová verzia

Ako aktivovať produkt služby Steam?

Najjednoduchšie je zájsť do obchodu s počítačovými hrami, alebo elektronikou, vybrať si príslušný titul a zakúpiť si tzv “krabicovú” verziu. To je krabička s inštalačnými diskami a aktivačným kľúčom.

b) Kúpa priamo na Steame

Aj priamo na Steamu možno tento kľúč zakúpiť platbou cez kreditnú kartu. Potom si však celú hru musíte digitálne stiahnuť, čo je zdĺhavé, ale ušetríte tým nejakú tú korunu oproti krabicovej verzii.

Ďalej kľúče môžete vyhrať, alebo kúpiť na stránkach zameraných na distribúciu Steamových kľúčov.

Čo budeme k aktivácii produktu potrebovať ?

-Počítač s pripojením na internet

-Steam (počítačový program)

Na stiahnutie tu: (v hornej lište kliknúť na “Install Steam” – zelený rámček)

http://store.steampowered.com/

-Aktivačný kľúč

Postup:

Samotná aktivácia nie je nijako komplikovaná, ale neznalému užívateľovi, ktorý sa Steamom pracuje prvýkrát, môže trochu zamotať hlavu.

Keď sme teda Steam nainštalovali a vytvorili si účet, tak sa na neho prihlásime a nabehne nám tabuľka, v ktorej nám sú ponúkané prebiehajúce akcie na nejaký produkt. Tú zavrieme a zjaví sa nám konečne základná obrazovka.

V hornej lište klikneme na “Hry” a “Aktivovať produkt v službe Steam”. Teraz odsúhlasíme podmienky a zadáme onen kľúč. Steam potvrdí aktiváciu a v záložke “Moje hry” by sa nám hra mala objaviť. Klikneme na ňu teda pravým tlačidlom myši a zvolíme “Inštalovať” hru. Inštaláciu potvrdíme a počkáme, kým sa nám hra nestiahne. Po úspešnom stiahnutí a inštalácii sa nám objaví zástupca na ploche, cez ktorého hru spustíme.

Prajem príjemnú zábavu. :)